LAISVA KŪRYBA

DOVANA: KARANTINO METU JUNKITĖS NEMOKAMAI!

Pristatome primąjį Rolando Žigonio internetinį kursą – LAISVA KŪRYBA! 

„Sėdžiu priešais baltą lapą ir laikau pieštuką rankose. Lapas tuščias, galva pilna minčių. Rankose pieštukas. Minčių vis daugėja, pieštukas nejučiomis ima virpėti, atsiranda įtampa. Kurią dabar mintį išreikšti ir kokiu būdu? Atsiranda daug vertinimo ir abejonių ar būsimas piešinys yra iš tiesų tai, ką noriu išreikšti? O jei nepatiks? Juk dabar yra šansas sukurtį šitokį šedevrą, tą, DIDIJĮ kūrinį. Pala pala, tai ką noriu iš tiesų atvaizduoti? Drugelį ar šedevrą? Pieštukas atsigula šalia lapo, ranka abejingai kaso pakaušį. Popieriaus lapas vis dar tuščias. Oh… apie ką aš čia? O tiek daug minčių, kurias vis dar laikau įkvėpimu! O baisu, nes jei pradėsiu, tarytum pasirinksiu kažkurį iš variantų, o kol lapas tuščias, visi įmanomi variantai yra galiojantys ir visi mano. Ta balto lapo tyla ima kelti vis didesnę įtampą. Akimirką atrodo, kad lapas tarsi tapo imtynių oponentu. Ir tas jo tyras baltumas pradeda kelti pasibjaurėjimą – oi, oi, ponas tobulasis, šviesusis, baltasis. Hmm… per daug mąstau, pagalvojau. Pieštukas neišsikentęs pats įšoka į ranką ir suklykia – UŽSIČIAUPK ir piešk! Oho, jau ir pieštukai prabilo, gal išties laikas kažką nuveikti.“

Apie Rolandą: 

Aš esu Rolandas Žigonis. Baigęs mokyklą vienerius metus studijavau piešimą ir tapybą „Cambridge Regional College“ Jungtinėje Karalystėje. Sugrįžęs į Lietuvą mokiausi tapybos restauravimo ir aktyviai dalyvavau studentiškoje visuomeninėje veikloje. Baigęs studijas pradėjau dirbti meno direktoriaus pozicijoje, vienoje iš didžiausių Lietuvos reklamos agentūrų. Joje kūriau ir prisidėjau prie didelių projektų 6-rius metus. Drauge su bičiuliu įkūriau laikrodžių prekinį ženklą „Faust“. Čia įgyjau produkto dizaino kūrimo patirties.

Korporatyviame pasaulyje neužsisėdėjau – nusprendžiau palikti stabilią karjerą. Išėjau iš madingo verslo, kuris kadaise buvo mano svajonė, užplūdo nenumaldomas noras gilintis ir pažinti save, kilo daug egzistencinių klausimų. Iškeliavau ieškoti atsakymų Andų kalnuose ir Amazonės džiunglėse. Susipažinau su vietiniais mokytojais, galios augalais bei šamanizmu. Šios dvasinės kelionės atvėrė savitą pasaulio matymą ir suvokimą.

Subtiliojo pasaulio pajautimas ir atsisukimas į Motiną Gamtą tapo didžiuoju įkvėpimo šaltiniu. Tik šių patričių ir praktikų dėka, klausydamas savo širdies vedimo, įgyjau ryžto eiti savo, kaip kūrėjo keliu. Pradėjau tapyti, namai nejučia prisipildė dažų aromato ir splavingų paveikslų.. Atėjo etapas, kai daug keliavome. Tapyti tapo sudėtinga dėl dinamiško gyvenimo būdo, tad pasitelkiau į pagalbą virtualaus piešimo įrankius ir visus įsivaizdavimus perkėliau į skaitmeninę erdvę. Mano darbus galite pamatyti čia: https://rolandwing.com

Šiuo metu kuriu ne tik vaizdus, bet ir svarbias žinutes žmonijai apie vartotojiškumą ir plastiko taršą vandenynuose. Šia tema su Algiu Kriščiūnu sukūrėme “Holy Trash” paveikslų seriją. Taip pat MO muziejuje eksponavau instaliaciją “Bleeding Ocean”. Bendradarbiauju su “Trash Hero” organizacija, kurie nepailstamai renka išskalautas plastiko atliekas Azijos pakrantėse, jiems skiriu 20 % nuo parduotų iliustracijų pelno. Tikiu, kad kūrybiškas mąstymas ir sprendimai stipriai prisidės prie tvarios ateities kūrimo.

Apie ką bus šis kursas?

Šis kursas skirtas bet kokio amžiaus žmonėms, kurie nori išlaisvinti savo kūrybinį potencialą! Ir nors kursas bus apie kūrybą, tačiau už to slypi daug daugiau. Už to slypi drąsa veikti, nebijant išreikšti savo unikalumą visose gyvenimo srityse! Žaidimų aikštelė ant popieriaus lapo – puiki treniruotė gyvenimiškoms patirtims, nes piešiant galime daug sužinoti apie save, o įgytas žinias pritaikyti gyvenime, net jei esate kelių inžinierius.

Piešimas ar tapymas, galų gale, kūrybos procesas man primena gyvenimiškus epizodus. Dėl atsiradusių svarstymų, per didelio analizavimo ar kitų nuomonės baimės, panyrame į abejones ir prarandame ryžtą veikti, eiti, suklysti ir vėl atrasti. Būdami perfekcionistais ir per daug griežtais sau – prarandame žaidimo pojutį ir malonumą kurti. Bet juk kūrinys, kurį kuriame tampa unikalus tik tuomet, kai atspindi kiekvieno mūsų savitą žvilgsnį į gyvenimą – net jei tas žvilgsnis buvo kupinas abejonių. Tebunie tos abejonės pabyra spalvomis lape, nes taip jūs papasakosite SAVO istoriją.

Kas vyks kurso metu?

 • Piešime
 • Tapysime
 • Eskizuosime
 • Lavinsime vaizduotę
 • Pažinsime spalvas
 • Mokinsimės daryti „klaidas“ ir žaisti su jomis
 • Pasidalinsiu patirtimi renkantis tinkamas priemones
 • Įgysime drąsos daryti tai, kas patinka, nebijant net savo paties nuomonės

  P.S. Kursas skirtas tiek pradedantiems, tiek spėjusiems rankas apšilti kūrėjams.

Kaip vyks kursas?

 • Kursą sudarys 8 paskaitos, jų įrašus rasite vyks uždaroje Facebook grupėjė.
 • Kurso grupėje laisvai galėsite užduoti klausimus, diskutuoti, dalintis savo rezultatais
 • Kurso įrašai bus prieinami visada
 • Bus užduodami namų darbai, konsultuosiu rūpimais klausimais

  Kaip prisijungti į kursą?

  KVIEČIAME JUNGTIS VIISIŠKAI NEMOKAMAI! Spauskite ant nuorodos, kuri nukreips jus į uždarą Facebook kurso grupę: https://www.facebook.com/groups/2969626179930075

Jei turite klausimų, rašykite mums el. paštu info@sanvaja.lt 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

KITI KURSAI: